fbpx Skip to main content

Dirbtinio intelekto vaizdų kūrimo įrankiai per pastaruosius metus įnešė daug perversmo – menininkai, dizaineriai ir net smulkūs verslai atrado būdą, kaip kurti aukštos kokybės vaizdus greitai ir nebrangiai. Kaip nepasimesti tarp visų galimybių? Aptarsim 6, labiausiai dėmesio vertus DI vaizdų kūrimo įrankius, bei kaip jiems pateikti gerus prompt’us.

1. DALL·E 3 – paprastam naudojimui

„OpenAI“ produktas DALL·E 3 neabejotinai yra vienas garsiausių dirbtinio intelekto įrankių vaizdų generavimui. DALL·E 3 su bet kokiu pateiktu prompt’u sukuria įdomius, realistiškus ir kokybiškus rezultatus. Jei prieš tai atrodė, kad „OpenAI“ atsilieka nuo konkurentų dirbtinio intelekto vaizdų kūrime, DALL·E 3 sugrąžino juos į lyderių gretas.

Didžiausias įrankio pranašumas, tai neįtikėtinai paprastas naudojimas – užtenka paprastu tekstu nurodyti „ChatGPT“ ar „Bing AI“, ką norite matyti ir gausite 2–4 sugeneruotas vaizdų versijas, iš kurių galėsite rinktis. DALL·E 3 naudoja GPT-4o kalbos supratimą, todėl kiekvienas rezultatas yra unikalus. Be to, visada galite paprašyti daugiau variantų.

„OpenAI“ leidžia nemokamiems „ChatGPT“ naudotojams kasdien sugeneruoti po du vaizdus su DALL·E 3, o su „ChatGPT Plus“ 20 dolerių planu galite generuoti daugiau vaizdų.

2. Midjourney – geriausiems rezultatams

Midjourney garsėja savo gebėjimu kurti neįtikėtinai detalius, meniškus, aukštos kokybės vaizdus. Žmonės ir realaus pasaulio objektai atrodo gyvesni ir natūralesni, palyginus su kitų DI vaizdų kūrimo įrankių paveikslais, o naujausios versijos netgi geba gana gerai atvaizduoti rankas. Šis įrankis puikiai tinka kuriant iliustracijas, fantastinius peizažus ar žurnalo viršeliui tinkamus vaizdus.

Verta paminėti, kad visi su Midjourney generuoti vaizdai yra viešai paskelbiami Midjourney „Explore“ puslapyje, kas iš vienos pusės suteikia bendruomeniškumo jausmą, tačiau taip pat reiškia, kad bet kas gali matyti, ką kuriate. Bazinio plano kaina prasideda nuo 10  dol. per mėn. ir leidžia sugeneruoti ~200 vaizdų.

3. Ideogram – kai reikia teksto vaizduose

Jei bandėte pridėti tekstą į DI sugeneruotą paveikslėlį, tikriausiai pastebėjote, kad dauguma įrankių nelabai „draugauja“ su raidėmis. Bet Ideogram ne toks, kaip kiti. Šis įrankis specializuojasi kuriant vaizdus su tiksliai įterptais užrašais – ar tai būtų reklaminis baneris, ar minimalistinis plakatas. Nepaisant to, kad Ideogram yra vienas geriausių vaizdų kūrimo įrankių apskritai, juo pradėti naudotis galima ir nemokamai.

4. Stable Diffusion – kūrybinei laisvei

Stable Diffusion, skirtingai nuo DALL·E ir Midjourney, yra atvirojo kodo įrankis. Tai reiškia, kad kiekvienas gali atsisiųsti ir apmokyti šį modelį savo specifiniams tikslams. Pastaraisiais metais beveik visos paslaugos, naudojančios DI kuriant meninius, istorinius portretus, architektūros vaizdus ir kitus kūrinius, naudojo Stable Diffusion.

Didžiausias šio įrankio privalumas, tai visiška kūrybinė laisvė be jokių apribojimų. Tiesa, norint įvaldyti Stable Diffusion prireiks šiek tiek kantrybės.

5. FLUX.1 – Stable Diffusion antrininkas

FLUX.1 – naujas įrankis, bet jau dabar susilaukiantis daug dėmesio. Sukurtas buvusios „Stable Diffusion“ komandos jis gali kurti kokybiškus vaizdus ir lanksčiai juos pritaikyti. Jį galima išbandyti nemokamai tokiose platformose kaip „Tensor.Art“ ar „NightCafe“.

Jei norite pradėti kurti DI vaizdus pasitelkiant atvirąjį kodą, o ne tik paprastus tekstinių prompt’ų įrankius, galite pradėti eksperimentuoti su FLUX.1 vietoj Stable Diffusion. 

6. Adobe Firefly – dizainerių įrankis

Adobe dirbtinio intelekto įrankius tobulina jau daugelį metų, todėl nenuostabu, kad jų vaizdų kūrimo įrankis Firefly yra vienas galingiausių – ypač dėl integracijos galimybių su kitais įrankiais. Firefly modelį galite išbandyti internete nemokamai arba per Adobe Express, bet visgi geriausiai jis veikia naujausioje Photoshop versijoje.

Su Adobe Firefly galima pridėti naujus elementus į nuotraukas arba redaguoti jas taip, kad pakeitimai atrodytų visiškai natūraliai. Esminis įrankio privalumas yra tai, kad jo funkcijos supranta vaizdo kontekstą.

Kaip pateikti gerus „prompt’us“ vaizdų kūrimo įrankiams?

Norint gauti geriausią rezultatą iš DI vaizdų įrankių, svarbu aiškiai aprašyti savo idėją. Štai keli patarimai, kaip rašyti geras užklausas:

  • Pradėkite nuo pagrindinės idėjos. Ką norite matyti? Pvz., „Apsnigtų kalnų peizažas saulėlydžio metu“.
  • Aprašykite menininko stilių. Pvz., „Van Gogh stilius“. Tai padės įrankiui suprasti nuotaiką ir vizualinę kryptį.
  • Pasitelkite detales. Aprašykite spalvas, stilių ar emociją. Pvz., „Švelnios oranžinės ir violetinės spalvos, realistinis stilius“.
  • Būkite konkretūs. Kuo tikslesnis bus aprašymas, tuo geresnį rezultatą gausite. Venkite pernelyg bendrinių frazių. Prompt’us rašykite dalimis, atskirdami kableliais. Nepateikite per daug informacijos.
  • Eksperimentuokite. Kartais netikėtai įterptas žodis ar frazė padeda atrasti įspūdingus rezultatus.

Geriausias būdas atrasti savo sričiai tinkamiausią DI vaizdų kūrimo įrankį – išbandant skirtingus ir atsižvelgiant į tai, kokių funkcionalumų jums reikia. Eksperimentuokite su užklausomis, tobulinkite jas ir kurkit unikalius vaizdus.