ChatGPT – dirbtinio intelekto (DI) modelis, kurio galimybės dažnai nustebina savo lankstumu ir universalumu. Tai ne tik pagalbininkas kasdienėse užduotyse, bet ir puikus įrankis padedantis kūrybinėse veiklose, versle bei atliekant įvairias analizes. Apžvelkim septynis netikėtus ChatGPT panaudojimo būdus, kurie padės patobulinti darbo metodus ir įkvėps naujų idėjų.
1. Reklamos scenarijų rašymas
Tiek reklaminių tekstų, tiek video scenarijų kūrimas taps paprastesnis į pagalbą pasikvietus savo dešiniąją ranką – ChatGPT. Pavyzdžiui, jei norite sukurti reklamą apie naują natūralios kosmetikos liniją, taip galite ir klausti: „Parašyk reklaminį tekstą apie naują odos priežiūros liniją, kuri yra visiškai natūrali ir ekologiška.“ Vos po kelių sekundžių gausite struktūrizuotą, patrauklų ir įtaigų tekstą, kuris gali tapti jūsų kampanijos pagrindu.
Patogu tai, kad net jei reklama turi atitikti tam tikrą toną ar nuotaiką – ChatGPT gali atsižvelgti į šiuos pageidavimus ir sukurti tiek humoristinį, tiek rimtą ar dar kitokį tekstą.
2. Verslo strategijos kūrimas
Kuriant verslo strategiją reikia apgalvoti tiek daug aspektų: atlikti konkurentų analizę, išnagrinėti rinkos poreikius, įmonės stiprybes ir silpnybes… Bet ChatGPT gali visą tai atlikti už jus! Galite paprašyti pateikti idėjų ir dėl vertės pasiūlymo tobulinimo, efektyvesnių komunikacijos kanalų ar naujų partnerių paieškos. Žinoma, svarbu nepamiršti informacijos patikrinti ir adaptuoti kuo tiksliau savo įmonei, tačiau, kaip sakoma, „gera pradžia – pusė darbo“.
3. Rinkos analizė ir konkurentų tyrimas
ChatGPT gali padėti atlikti rinkos analizę arba pateikti pagrindines konkurentų savybes ir veikimo principus. Jei norite ištirti savo rinką, galite pateikti tokią užklausą, kaip „Kas yra pagrindiniai konkurentai mano sektoriuje ir kokias strategijas jie naudoja?“ ChatGPT sugeneruos atsiliepimus apie bendroves, jų privalumus ir trūkumus, pagal tai, kokią informaciją turi. Nors tai nebus 100% tiksli analizė, visgi, bus puikus pradžios taškas, kuriuo remiantis galėsite atlikti tolimesnes analizes.
4. Naujos rinkodaros strategijos idėjų generavimui
Tarkim, kad jūsų parduodamas produktas yra geras, tačiau pamirštas – pavyzdžiui, sveikuoliški batonėliai. Paprašote ChatGPT sugalvoti kampaniją, kuri pritrauktų Z kartą ir būtų patraukli „Instagram“. Ir štai DI jau generuoja naujoviškas idėjas, nuo „meme“ konkursų iki kolaboracijų su sveiko maisto influenceriais.
ChatGPT žavi tuo, kad dažnai pateikia daugiau nei klausiate – ar tai būtų įdomus brainstorm‘as, ar visas rinkodaros atnaujinimo planas. Lyg būtų niekad nepavargstantis kolega.
5. Mokymų medžiagos ir prezentacijų kalbos kūrimas
Dar vienas atvejis, kur ChatGPT itin praverčia – rengiant mokymų medžiagą, ją struktūruojant ir pateikiant įdomiu bei aiškiu būdu. ChatGPT gali pateikti esminius argumentus ir informaciją, kurią reikėtų išryškinti mokymų metu, o pateikiant techninę ar sudėtingą medžiagą – paaiškinti ją, kad auditorijai būtų lengva suprasti. Vėliau, pasitelkiant kitą DI platformą, tarkim, Gamma AI, beliks tik padaryti skaidres ir jūsų mokymai taps profesionalūs skyrus tam minimaliai laiko.
6. Asmeninio kalendoriaus optimizavimas
Asmeninio kalendoriaus optimizavimas – viena iš mažiau girdėtų ChatGPT galimybių, kuriai išnaudoti reikia įkelti ekrano nuotrauką su savo kalendoriumi ir paprašyti, kad DI modelis padėtų suplanuoti laiką. Pavyzdžiui, galite pateikti tokį prompt’ą: „Mano kalendoriuje yra daug susitikimų ir užduočių. Padėk suorganizuoti darbo dieną taip, kad spėčiau atlikti visas svarbiausias užduotis.“
ChatGPT pasiūlys, kaip geriausiai paskirstyti užduotis ir laiką, įvertinant prioritetus. Tai ypač naudinga, jei turite užduočių, kurios reikalauja intensyvaus susikaupimo ir norite jas atlikti kuo efektyviau.
7. Pasiruošimas deryboms įvertinant oponento mintis
Dar vienas netikėtas ChatGPT panaudojimas – pasiruošimas deryboms. Derybos apima ne tik asmeninių argumentų išsakymą, bet ir pasiruošimą galimiems oponentų klausimams ar kontraargumentams. Paprašykite ChatGPT simuliuoti galimus derybų scenarijus, kad pasirengtumėte net toms situacijoms, apie kurias patiems sunku pagalvoti. Pavyzdžiui: „Manęs laukia derybos su tiekėju dėl kainos mažinimo. Kokius galimus tiekėjo argumentus galėčiau išgirsti ir kaip į juos atsakyti?“
ChatGPT ne tik pateiks galimus oponentų argumentus, bet ir pasiūlys, kaip juos sušvelninti arba visai atmesti. Taip pasiruošę į derybas žengsite aukštai iškėlę galvas ir žinosite, ką, kada atsakyti.
Šie septyni netikėti panaudojimo būdai yra tik ledkalnio viršūnė, nes ChatGPT pritaikymo variantų yra galybės. Kvieskit jį į pagalbą kai trūksta kūrybiškumo, analitinių gebėjimų ar planavimo įgūdžių ir atlikit įvairiausias užduotis greičiau ir paprasčiau.