Laikais, kai nemaža dalis žmonių pradeda nebeįsivaizduoti savo kasdienybės be dirbtinio intelekto (DI) įsikišimo, gali ir galva susisukti mąstant, kurių DI įrankių mums reikia labiausiai. Apžvelkim 10 dirbtinio intelekto įrankių, kurių pagalba galėsite (bent dalinai) automatizuoti daugelį savo darbo funkcijų.
ChatGPT
ChatGPT – dirbtinio intelekto karalius – vienas pažangiausių pokalbių botų. Nežinote, ką gaminti vakarienei, ką aplankyti Italijoje, kokį turinį kelti į socialinius tinklus ar, kokį kodą generuoti savo svetainei? Nesijaudinkit – ChatGPT į viską atsakys!
ChatGPT mėgiamas dėl to, kad su juo labai paprasta „susišnekėti“ užduodant komandas, o atsakyti jis gali natūralia kalba, prisitaikydamas prie vartotojo stiliaus. Dėl šių priežasčių praverčia srityse nuo kasdienių pokalbių iki sudėtingų techninių tekstų rašymo. Be to, ChatGPT padeda sutaupyti laiko automatizuojant daugelį kūrybinių ir informacinių procesų, todėl yra universalus ir patikimas įrankis tiek individualiems, tiek profesiniams tikslams.
Claude.AI
Claude.AI, dar vienas stiprus DI asistentas, panašus į ChatGPT. Su Claude.AI galite generuoti įvairius tekstus, gauti atsakymus į klausimus, analizuoti informaciją, programuoti, kurti interaktyvius infografikus ir kt.
Tai ką rinktis – Claude.AI ar ChatGPT? Vieno atsakymo nėra, nes tiek viena, tiek kita platforma gali geriau pasitarnauti skirtingais atvejais. Pavyzdžiui, Claude.AI pasižymi geresniu kūrybiškumu, faktų tikrinimu ir kodų rašymu, kai tuo tarpu ChatGPT yra pranašesnis darant analizes ir išvadas bei pateikiant logiškus sprendimus. Įdomu tai, kad abi platformos susiduria su sunkumais skaičiuojant ir apažįstant objektus.
Midjourney
Midjourney – DI įrankis, skirtas vaizdų generavimui. Tai viena iš populiariausių platformų, naudojamų menininkų, kūrybininkų ir ne tik, siekiant vizualizuoti idėjas. Midjourney gali sukurti išties originalius vaizdus pagal pateikiamus tekstinius aprašymus ir tam nereikia jokių techninių piešimo įgūdžių.
Visgi, Midjourney nėra visiškai nemokamas, tačiau jo nemokamas atitikmuo yra Ideogram. Nors Ideogram ne toks pažangus kaip Midjourney, šio įrankio pagalba taip pat galima lengvai generuoti vaizdus pagal tekstines užklausas.
Gamma.app
Pamirškit ilgas valandas renkant informaciją ir keliant ją į „PowerPoint“ – su Gamma.app skaidres ir prezentacijas sukursit beveik akimirksniu. Informaciją Gamma.app galite pateikti paprastu tekstu, įkeliant nuorodą ar failą arba tiesiog įrašant užklausą.
DI šioje platformoje padeda ne tik vizualiai pateikti informaciją, bet ir organizuoti ją logiškais ir lengvai suprantamais būdais. Gamma.app pravers kuriant dinamiškas verslo prezentacijas, mokymų ar seminarų metu, pristatant rinkodaros kampanijos ar kitus projektus. Su Gamma.app net demonstruojant finansines ataskaitas žiūrovams neteks žiovauti.
Perplexity.ai
Perplexity.ai, tai įrankis, skirtas informacijos paieškai ir analizavimui. Tai itin naudingas įrankis tyrimų metu, nes padeda greitai surasti reikalingą informaciją ir ją suformuluoti suprantama kalba, o svarbiausia, pateikia konkrečius šaltinius, kuriais rėmėsi.
Perplexity.ai pasižymi intuityvia paieška, išsamiais atsakymais, šaltinių citavimu, interaktyvia platforma, tendencijų analize ir net vaizdų, diagramų ar kitų multimedijos elementų integravimu. Žodžiu, svajonių įrankis studijuojantiems, besimokantiems ir ne tik.
Elevenlabs
Elevenlabs – įrankis, skirtas garso generavimui ir sintezavimui. Tereikia įvesti norimo balso apibūdinimą ir tekstą, kurį šis balsas turi sakyti ir netrukus išgirsite, kaip, pavyzdžiui, plonas pelytės balsas seka jums pasaką. Įspūdinga tai, kad Elevenlabs naudoja pažangias sintezės technologijas, todėl gali sukurti balsus, kurie skamba natūraliai ir, kurie gali keisti toną, greitį ir emociją bei visą tai atlikti profesionalia kokybe.
Šis įrankis gali būti naudojamas tinklalaidėms, žaidimams, reklamoms ar bet kokiam kitam projektui, kuriame reikalingas profesionalus balso įrašas, įgarsinti. Gaila tik, kad lietuviškai dar nekalba.
Suno.ai
Jeigu visada norėjote sukurti dainą, bet tam pritrūko patirties, Suno.ai skuba į pagalbą. Tai puikus įrankis muzikos generavimui, padedantis kurti originalias melodijas ar garsinius takelius naudojant DI. Užtenka vienos užklausos ir turėsite visą dainą su skambia melodija ir net žodžiais.
Štai lietuvių atlikėjas Lukas Keraitis ir visą albumą su Suno.ai išleido. Na ir tikrai, nežinant galima visai nesuprasti, kad iš tikro, tai DI darbas.
Otter.ai
Otter.ai yra skirtas garso transkripcijoms – automatiškai konvertuoja garso ar vaizdo įrašus į tekstą. Patogu tai, kad Otter.ai gali transkribuoti balsą ir realiuoju laiku, kas yra ypač naudinga susitikimuose, konferencijose ar interviu metu, kai norima greitai užfiksuoti informaciją.
Otter.ai išskirtiniai privalumai tai, kad įrankis gali atpažinti skirtingus balsus, todėl vartotojai gali lengvai identifikuoti, kas kalba tam tikroje transkripcijoje, įrankį galima integruoti su tokiomis programomis kaip Zoom, Google Meet ir Microsoft Teams, o įrašytą tekstą galima lengvai redaguoti. Naudingas žurnalistams, verslo susitikimo dalyviams ar visiems kitiems, kurie dirba su balso įrašais.
Mindstudio.ai
Su Mindstudio.ai galite be jokių programavimo žinių kurti, diegti ir dalintis specializuotomis, DI pagrindu veikiančiomis programomis. Nuo interaktyvių meniu ir formų, dokumentų tvarkymo, užsakymų valdymo, iki duomenų bazių kūrimo ir programų pritaikymo – visa tai paprasta atlikti su Mindstudio.ai.
Mindstudio.ai praverčia įvairiose darbo srityse, pavyzdžiui, rinkodaroje – kuriant tekstinį turinį ar analizuojant vartotojų duomenis, klientų aptarnavime – suteikiant techninę pagalbą, švietime – kuriant individualizuotas mokymosi programas ar net sveikatos priežiūros srityje – analizuojant pacientų duomenis.
Timeos.ai
Paskutinis, bet ne prasčiausias – Timeos.ai. Įrankis, skirtas susitikimų apžvalgoms ir analizėms. Automatiškai kuria susitikimų santraukas, atpažįsta svarbiausias temas, pateikia struktūruotus rezultatus bei primena apie artėjančius susitikimus. Timeos.ai padės visiems kolegoms, nedalyvavusiems susitikime, nepraleisti svarbios informacijos, o dalyviams lengviau atsiminti, apie ką buvo kalbama.
Dirbtinio intelekto įrankiai tobulėja kasdien ir siūlo vis daugiau galimybių, padedančių automatizuoti kasdienius darbus, taupyti laiką ir didinti efektyvumą. Kiekvienas iš šių įrankių yra skirtas spręsti skirtingas užduotis, o derinant juos tarpusavyje galite atrasti dar pažangesnius sprendimus. Tad nerkit į DI jūrą, pradedant nuo šių geriausių DI įrankių!