Pagaliau galit atsikratyti nuobodžių ir pasikartojančių užduočių su dirbtinio intelekto automatizacijos įrankiais. Pasitelkiant juos galite atlikti duomenų perkėlimą iš vienos platformos į kitą, nustatyti automatinius el. laiškus ar atlikti sudėtingesnius procesus, tokius kaip duomenų analizė ir API integracijos. Straipsnyje apžvelgsime keletą populiariausių platformų, skirtų darbų automatizacijai su DI.
Make
Make.com yra vienas populiariausių automatizacijos įrankių, su kuriuo galima kurti darbo procesus naudojant intuityvią „drag-and-drop“ sąsają. Tai puikus pasirinkimas tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems vartotojams, nes norint juo naudotis nereikia programavimo žinių, tačiau galima kurti labai lanksčias darbo eigas.
Make.com verta rinktis dėl įrankio siūlomos grafinės sąsajos, kurios dėka lengva kurti sudėtingas automatizacijas, o gausus integracijų pasirinkimas užtikrina plačias naudojimo galimybes. Be to, Make pasižymi lankstumu, nes galite sujungti kelis procesus viename sraute ir taikyti sudėtingas logines taisykles.
Kur naudoti Make?
- Socialinių tinklų automatizacijai (pvz., automatiniam turinio skelbimui).
- Klientų aptarnavimo užduočių automatizavimui (pvz., atsakymams į užklausas).
- El. parduotuvių valdymui (pvz., užsakymų stebėjimui).
Make naudojimo pavyzdys – socialinių tinklų automatizacija
Galite automatizuoti darbą su socialiniais tinklais, kad DI įrankis pats skelbtų įrašus į skirtingas platformas.
- „Google Sheet“ dokumente sužymėkite visą reikiamą informaciją apie norimus įrašus. Naudokite du darbalapius – vieną, skirtą „publikuoti“, o kitą – „jau publikuotiems“ įrašams.
- Toliau reikia kurti scenarijų. Jam nustatyti reikės kelių modulių:
- „Google Sheets“ modulis gauna esamą eilučių skaičių, paimdamas reikšmę iš langelio, kuriame naudojama Count funkcija.
- „Set Variable“ nustato atsitiktinį skaičių tarp 2 ir esamo eilučių skaičiaus.
Sekant žingsnius įrankyje susikurkite reikiamą scenarijų, kuris atrodys maždaug taip:
Tai leis make.com automatiškai skelbti įrašus į pasirinktas platformas. Daugiau informacijos – make.com tinklaraštyje.
N8N
Jei ieškote galingesnio ir plačiau pritaikomo automatizacijos įrankio, rekomenduojam apsvarstyti N8N. N8N yra atvirojo kodo platforma, leidžianti naudoti kodą ir sujungti įvairias sistemas į vieningą automatizuotą procesą.
Dėl atvirojo kodo sprendimų galit šį įrankį lengviau pritaikyti pagal savo poreikius. Taip pat, N8N turi galimybę rašyti JavaScript kodą, todėl suteikia daugiau lankstumo nei įprasti „drag-and-drop“ įrankiai, kaip, pavyzdžiui, Make. Ši platforma puikiai tinka didesniems verslams, nes gali būti talpinama pačio verslo serveryje, taip užtikrinant daugiau privatumo ir saugumo.
Kur naudojamas N8N?
- Sudėtingų verslo procesų automatizavimui.
- API integracijoms su specifiniais įrankiais, kurių nesiūlo kitos platformos.
- Didelio duomenų kiekio apdorojimui ir analizei.
N8N naudojimo pavyzdys – žinučių rūšiavimas
- Prisijunkite prie n8n ir pradėkite jungti programas per mazgus (nodes). Pavyzdžiui, gali būti mazgas el. laiškų siuntimui, duomenų atnaujinimui skaičiuoklėje ar informacijos gavimui iš API.
- Sukurkite darbo eigą (workflow). Visi mazgai jungiami į darbo procesą, kuris prasideda tam tikru aktyvatoriumi (pvz., šiuo atveju, gauta žinute). Vėliau reikia nustatyti veiksmų mazgus, kurie atlieka nurodytus veiksmus.
- Kai darbo eiga sukurta, ji automatiškai veikia kiekvieną kartą, kai suveikia aktyvatorius (pvz., gaunama žinutė).
Zapier
Zapier yra bene žinomiausias automatizacijos įrankis, ypač tinkamas tiems, kurie nori greitai pradėti automatizuoti darbus. Su juo galima lengvai sujungti populiarias programas ir automatizuoti pasikartojančius darbus.
Kadangi dirbant su Zapier nereikia programavimo žinių, įrankiu labai paprasta naudotis. Be to, drąsiai galim teigt, kad kiekviena populiari programa turi jungtį su Zapier, nes Zapier turi daugiau nei 5000 integracijų. Galiausiai, įrankis greitai įdiegiamas ir užtenka vos kelių paspaudimų, norint sukurti paprastą darbo eigą.
Kur naudojamas Zapier?
- El. laiškų siuntimui pagal tam tikras sąlygas.
- CRM sistemų duomenų sinchronizavimui.
- Paprastų verslo procesų automatizavimui.
Zapier naudojimo pavyzdys – svetainių santraukų kūrimas
Zapier gali automatiškai apibendrinti skaitomą medžiagą iš bet kurios svetainės.
- Susikurkite „Google Sheets“ dokumentą su dviem stulpeliais: „Title“ (pavadinimas) ir „Key Takeaways“ (esminės įžvalgos). Čia jūsų asistentas sistemins informaciją.
- Keliaukite į Zapier Central ir susikurkite savo asistentą. Sugalvokite asistentui pavadinimą.
„Instructions“ laukelyje įveskite: „You are a helpful assistant. You will help me summarize content by providing the 5 most important bullet points and the article title.“ „Actions“ laukelyje pridėkite 2 veiksmus: suradus „Google Sheets“ įveskite „Create Spreadsheet Row“ bei kitą veiksmą – „Find Worksheet.“ Prie „Data sources“ pridėkite savo susikurtą „Google Sheet“ kaip duomenų šaltinį.
- Pridėkite asistento elgseną. Zapier Central viršuje spauskite „Behaviors“ ir tada „Create behavior“.
Paspaudus „+“ rinkitės „When I message the assistant“, norint, kad asistentas reaguotų pagal jūsų komandą. Įveskite tam frazę „Summarize“.
„Instructions to follow“ skiltyje įveskite komandą: „When I say ‘Summarize,’ summarize the article you are viewing with the 5 most important takeaways. Be very specific and helpful. VERY IMPORTANT: Each summary should be put into my Google Sheets database. In the database, you should insert: 1) Article title 2) Article summary with the 5 main takeaways.“
Spauskite „Behavior Actions“, rinkitės „Google Sheets“ ir tada „Create Spreadsheet Row“.
- Įsidiekite Chrome Extension, nes tada galėsite Zapier Central naudoti bet kuriame puslapyje, kuriame naršysite.
Norint naudoti asistentą, eikite į atsitiktinę svetainę, pasirinkite straipsnį ir paprašykite asistento jį apibendrinti.
Apify
Apify verta rinktis tiems, kuriems reikia apdoroti didelį duomenų kiekį arba ieškantiems automatizuotos duomenų rinkimo sistemos. Tai ypač naudinga rinkodaros specialistams, programuotojams ir verslams, kurie dirba su duomenų analize.
Apify turi galingą „web scraping“ funkciją, kuri lengvai surenka duomenis iš interneto svetainių, galima naudoti kelias API vienoje vietoje ir valdyti duomenų mainus efektyviau. Be to, galima rinktis lankstų, draugišką kainodaros modelį – naudoti ir mažoms, ir didelėms įmonėms.
Kur naudojamas Apify?
- Duomenų rinkimui iš svetainių ir jų analizei.
- Automatizuotam SEO duomenų stebėjimui.
- Didelio masto duomenų eksportui į verslo analitikos įrankius.
Apify naudojimo pavyzdys – SEO duomenų rinkimui
- Sukurkite paskyrą Apify. Prisijungę matysite daugiau kaip 1 000 interneto automatizavimo įrankių. Pasirinkite tinkamiausią pagal savo poreikius.
- Eikite į „Actors“ skiltį ir spustelėkite „Create a new Actor“. Pasirinkite SEO duomenų rinkimo įrankį, pvz., Google Search Scraper arba SERP Scraper.
- Nustatykite aktyvatorius, pavyzdžiui, „Schedule“ – reguliariam duomenų stebėjimui arba „Webhook“ – duomenų gavimui realiuoju laiku. Pridėkite veiksmus, pvz.: „Extract SERP Data“, raktažodžių pozicijų sekimui arba „Analyze Page SEO“ – svetainės techninei analizei.
- Pasirinkite „Web Scraper“ aktorių, kuris užkrauna URL naršyklėje ir ištraukia duomenis pagal jūsų nustatymus.
- Input skiltyje pasirinkite „Basic Configuration“. Pakeiskite start URL ir Glob patterns į norimą svetainės URL.
- Spustelėkite „Save and Run“ – duomenų gavimas prasidės ir jį galėsite stebėti Logs skiltyje.
Apify aprašo plačiau apie tai, kaip naudoti duomenų rinkėjus.
Airtable
Airtable yra tiek duomenų bazė, tiek galingas įrankis, kuris leidžia lengvai tvarkyti informaciją bei sujungti ją su kitais automatizacijos sprendimais. Kad būtų lengviau įsivaizduoti, kas yra Airtable – tai lyg pranašesnė alternatyva tradiciniams Excel ar Google Sheets.
Airtable lengva naudoti, nes įrankis turi intuityvią sąsają be sudėtingų nustatymų. Jį galima naudoti kartu su anksčiau minėtais Zapier, Make ar N8N, o įrankis tinka tiek mažoms, tiek didelėms komandoms ir leidžia valdyti informaciją bendradarbiaujant realiuoju laiku.
Kur naudojamas Airtable?
- Projektų valdymui ir duomenų analizei.
- Automatiniam klientų užklausų tvarkymui.
- Turinio planavimui ir valdymui.
Airtable naudojimo pavyzdys – projektų valdymas
- Prisijunkite prie Airtable ir sukurkite bazę – spustelėkite „Add a base“ arba pradėkite nuo šablono/CSV failo.
- Pasirinkite lentelę ir spustelėkite „Views“, tada pasirinkite norimą vaizdą (Grid, Gantt, Kanban ir kt.). Kiekvieną vaizdą galite pervardyti ir pritaikyti, pvz., slėpti stulpelius, kurti kategorijas (swimlanes).
- Rūšiuokite, grupuokite ir filtruokite duomenis.
- Spustelėkite „Share“, įveskite el. pašto adresą ir pasirinkite prieigos lygį, norėdami dalintis projektu su kolegomis.
Išmokę, kaip naudotis Airtable, greičiausiai nebenorėsite grįžti prie Excel!
Kaip išsirinkti tinkamiausią įrankį?
Jei norite paprasto ir vizualiai patrauklaus sprendimo – rinkitės Make, o jei reikia daugiau techninių galimybių – N8N suteiks daugiau laisvės programuoti. Tuo tarpu, jei ieškote greito starto be programavimo žinių – Zapier yra geriausias pasirinkimas, o jei dirbate su dideliu duomenų kiekiu – Apify tiks duomenų surinkimui ir integracijai. Galiausiai, jei ieškot patogios duomenų bazės arba išmanesnio, AI praturtinto Excel – Airtable padės efektyviai valdyti informaciją.
Automatizacijos įrankiai padeda ne tik taupyti laiką, bet ir efektyviau valdyti verslo procesus. Apie tai plačiau skaitykit straipsnyje „Kaip taikyti ir automatizuoti dirbtinį intelektą versle?“ Dabar liko tik išsirinkti tinkamiausią įrankį ir pradėti automatizuoti procesus! Jei norisi sužinoti plačiau apie DI pritaikymo galimybes, išbandykit Why AI dirbtinio intelekto mokymus.