Jei naudojant „ChatGPT“ užtenka gan laisva forma įvesti norimas užklausas, DI paveikslėlių kūrimo įrankiuose reikia laikytis tam tikrų taisyklių ir dėmesio detalėms. Geri DI aprašymai yra puikių vizualių rezultatų pagrindas. Pažvelkim, kokių strategijų laikytis, norint išgauti idealius paveikslėlius.
Kaip rašyti veiksmingus DI vizualų aprašymus?
Nors egzistuoja daugybė unikalių būdų, kaip formuluoti DI prompt’us vizualams, visi jie turi keletą bendrų bruožų, kuriuos žemiau ir aptarsim. Svarbu tik atsiminti, kad kiekvienas DI modelis mėgsta kiek skirtingus aprašymų formatus, todėl ir kiekvienas bandymas subrandins vis skirtingus vizualų vaisius.
Aprašymų struktūra
Pagrindinė veiksmingo aprašymo struktūra bet kokiame dirbtinio intelekto vaizdų generavimo įrankyje susideda iš šių žingsnių:
- Apibūdinkite vaizdo objektą arba turinį. Pavyzdžiui, „Marga karvė ant rožinės žolės“.
- Nurodykite meno formą ir stilių. Pavyzdžiui, „Modernus, futuristinis stilius“.
- Pridėkite kitų svarbių detalių, tokių kaip apšvietimas, spalvos ir t.t. Pavyzdžiui, „Saulėta diena, danguje plaukia debesys“.
Užklausų ilgis
Nėra griežtų taisyklių, kokio ilgio turėtų būti aprašymai, o skirtingi įrankiai geriausiai veikia su skirtingo ilgio užklausomis. Pavyzdžiui:
- „Midjourney“ geriausiai veikia su 60 žodžių aprašymais,
- „Stable Diffusion“ geriausiai apdoroja tekstus, kurių ilgis yra mažesnis nei 380 simbolių,
- „Ideogram“ geriausiai veikia su itin glaustais ir aiškiais tekstais, kurie apibrėžia pagrindines idėjas ar dizaino elementus.
Skyryba
Kad ir kokį įrankį naudotumėte, svarbu, kad aprašymai nebūtų per daug sudėtingi. Jei pridėsite per daug elementų, modelis gali susipainioti. Naudokite kablelius, kad aiškiai atskirtumėte vienus elementus nuo kitų. Tai ne tik padės DI geriau suprasti aprašymą, bet ir jums bus lengviau suprasti, ką buvot užrašę.
Kalbos stilius
Rinkitės kalbos stilių pagal tai, kokio rezultato siekiat. Tarkim, jei norit paprastesnio ir labiau nuspėjamo rezultato, aprašykite užklausoje aiškias ir konkrečias detales. Tuo tarpu, jei norit labiau netikėtų rezultatų, eksperimentuokit su poetine ar abstrakčia kalba.
Apibūdinkite vaizdo objektą arba turinį
Nerkim giliau į tai, kaip tiksliai aprašyti kiekvieną užklausos detalę. Pradėkite nuo pagrindinio objekto ar vaizdo turinio aprašymo, pavyzdžiui: „šuo“, „šeima paplūdimyje“ ar „miško augmenija“.
Dar be objekto galit nurodyti ir tokias detales, kaip:
- Veiksmus, kuriuos atlieka objektas (pvz., „žiūri į viršų“, „žaidžia“, „šnekasi“).
- Kaip yra atliekami veiksmai (pvz., „džiaugsmingai“, „su baime“, „drąsiai“).
- Vaizdo nuotaiką (pvz., „niūrus lietingas rytas“, „pieva, leidžiantis saulei“, „romantiškas kavos staliukas“).
Kuo daugiau detalių pateiksit, tuo didesnė bus tikimybė gauti įdomų rezultatą. Eksperimentuokit ir su skirtingais modeliais, jei turite tam galimybę, nes kiekvienas jų irgi pateiks skirtingus variantus.
Apibūdinkite meno formą ir stilių
Jei siekiate specifinio vizualinio efekto, aprašyme nepamirškit nurodyti meno formos ir stiliaus. Štai keletas populiariausių meno formų ir stilių:
- Fotografija. Galite tai aprašyti net taip konkrečiai: „Nikon D6 aukštos spartos veiksmo kadras, švelnus geltonas apšvietimas.“
- Tapyba. Pavyzdžiui, „Impresionizmo stiliaus aliejinė tapyba.“
- Iliustracija. Pavyzdžiui, „Miela, vaiko nupiešta iliustracija.“
- Skaitmeninis menas. Pavyzdžiui, „Lo-fi, nostalgiška.“
- Kino kadrai. Pavyzdžiui, „Seno filmo kadras.“
Štai, kaip ta pati užklausa gali skirtis taikant skirtingus meno stilius:
![AI sugeneruotas nuotrauka: realaus stiliaus nuotrauka - plokštelių grotuvas ant stalo, švelnus geltonas apšvietimas.](https://whyai.lt/wp-content/uploads/2025/01/unnamed-2.jpg)
![AI sugeneruotas nuotrauka: meniško tapybos stiliaus nuotrauka - plokštelių grotuvas ant stalo](https://whyai.lt/wp-content/uploads/2025/01/unnamed-3.jpg)
![AI sugeneruotas nuotrauka: kino filmo stiliaus nuotrauka - plokštelių grotuvas ant stalo](https://whyai.lt/wp-content/uploads/2025/01/unnamed-1.jpg)
Pridėkite kitų svarbių detalių
Pateikus objekto ir meno stiliaus aprašymą, galima pridėti papildomų detalių, kurios dar labiau paveiks galutinį rezultatą:
- Kadruotė: „Stambus planas“, „platus kadras“.
- Apšvietimas: „Švelni šviesa“, „dramatiškas apšvietimas“, „auksinis apšvietimas“.
- Spalvų schema: „Purpurinė ir žalia spalvų schema.“
- Realizmo lygis: „Realistiškas, spalvingas, 8K.“
Kitos strategijos
Rekomenduojam išbandyti ir kitas strategijas, kuriant dirbtinio intelekto vaizdus, kurios gali labai praversti ieškant to idealaus vizualo:
- Atvirkštinė inžinerija. Tokie įrankiai, kaip „CLIP Interrogator“ leidžia iš jau turimų vizualų išgauti jų aprašymus. Šie aprašymai apima visus pagrindinius prompt’ų aspektus, todėl po to juos galima taikyti savo kūrybai.
- „Image-to-image“. Ši strategija leidžia kurti naujus vaizdus remiantis esamais paveikslėliais. Tokie įrankiai, kaip „Stable Diffusion“ ar pan. priima įkeltą paveikslėlį kaip pradinį šaltinį ir modifikuoja jį pagal pateiktas nuorodas.
- AI redagavimas. „Canva“, „Photoshop“ ar kitos platformos leidžia redaguoti vaizdus ir keisti spalvas, fonus, automatiškai pašalinti nepageidaujamus objektus, pridėti naujus elementus ir t. t. Labai naudinga, jei reikia atlikti subtilius patobulinimus.
Leiskit vaizduotei lietis laisvai, generuokit DI paveikslėlius, eksperimentuokit su aprašymais bei įrankiais ir atraskit, kas geriausiai tinka jums. Jei, visgi, reikia daugiau pagalbos su tikslingų dirbtinio intelekto užklausų formavimu, rinkitės DI mokymus, kur detaliai sužinosit apie efektyvių prompt’ų rašymą.