Skip to main content

Dirbtinis intelektas (DI) keičia viską – nuo to, kaip dirbame, iki to, kaip užsisakome picą. DI įrankiai automatizuoja nuobodžius darbus, analizuoja milžiniškus duomenų kiekius per sekundes ir yra iš esmės šių laikų burtininkai. Versle verta dirbtinį intelektą naudoti efektyvumo didinimui – užduočių automatizavimui, mokymų medžiagos kūrimui ir pan. Geriausia, kad dažnai užtenka nemokamų DI įrankių ir jau ženkliai galima pagerinti darbo procesus. Aptarkim 6 nemokamus DI įrankius ir jų panaudojimus.

ChatGPT ir Midjourney

ChatGPT – dirbtinio intelekto karalius, kurio vieno pagalba galima atlikti šimtus skirtingų darbų. Norint primityviai juo naudotis, nereikia jokių žinių, pakanka paklausti. Kitą vertus, gausite kur kas tikslesnius atsakymus, jei žinosite, kaip formuluoti geras užklausas. Pavyzdžiui:

  1. „Įkūnykite“ ChatGPT suteikdami jam konkretų vaidmenį;
  2. Aiškiai įvardinkite užduotį ir jos tikslą;
  3. Nubrėžkite aiškias ribas;
  4. Įtraukite kuo daugiau konteksto;
  5. Pateikite pavyzdžių;
  6. Įvardinkite norimą formatą ir atsakymo stilių.

Kaip jau minėjom, ChatGPT yra itin universalus, tad su juo atliksite tiek įprastus darbus, tokius, kaip el. laiškų rašymas, socialinių tinklų turinio kūrimas ar tekstų rašymas, tačiau galėsite jo pagalbą pasitelkt ir netikėtiems panaudojimo būdams. Rašykite reklamų scenarijus, kurkite verslo strategijas, mokymų medžiagą ar pasiruoškite deryboms.

Midjourney – tai dirbtinio intelekto paremta programa, leidžianti kurti vizualinį turinį pagal tekstinius aprašymus. Šis įrankis naudoja pažangias algoritmines technologijas, kad iš pateikto teksto sugeneruotų aukštos kokybės vaizdus. 

Perplexity – informacijos paieškai ir analizei

Perplexity yra inovatyvus paieškos įrankis, nes kitaip nei Google, pateikia konkrečius ir šaltiniais pagrįstus atsakymus. Naudodamas didelius kalbos modelius (LLM), įskaitant OpenAI, jis leidžia užduoti klausimus natūralia kalba ir gauti santraukas su citatomis. Naudotojai gali toliau gilintis į temą per interaktyvų pokalbį. Pavyzdžiui, naudojant Perplexity galima atrasti, koks turinys bus aktualus jūsų auditorijai, pasitelkiant DeepSeek funkciją.

Make – pasikartojančių darbų automatizacijai

Darbų automatizacija yra vienas reikšmingiausių dirbtinio intelekto panaudojimo būdų, nes kol jūs darote svarbesnes užduotis ar dalyvaujate „meet’uose“, DI dirba už jus. Vienas populiariausių automatizacijos įrankių, tai Make. Su Make galite, pavyzdžiui, automatizuoti socialinių tinklų turinio skelbimą, klientų aptarnavimo užduotis, el. parduotuvių valdymą, takim, užsakymų stebėjimą ir dar daugiau. WHY AI tinklaraštyje dalinomės, kaip su Make galima automatiškai skelbti įrašus į pasirinktas socialinių tinklų platformas.

Make naudotis paprasta – su juo galima kurti darbo procesus naudojant intuityvią „drag-and-drop“ sąsają. Šis įrankis – puikus pasirinkimas tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems, nes nereikalauja programavimo žinių.

Guidde – mokymų medžiagos kūrimui

Jei atsibodo dešimčiai kolegų iš eilės aiškinti, kaip naudotis tam tikra programos funkcija, o gal reikia vidinių mokymų visai komandai – Guidde yra nuostabus įrankis, padėsiantis išspręsti šias problemas.

Guidde automatiškai sukuria vaizdo įrašus ir leidžia greitai tais įrašais perteikti praktines žinias. Įrankis veikia tokiu principu, kad stebi kiekvieną jūsų žingsnį, jį fiksuoja ir galiausiai pateikia video instrukcijas su veiksmų eiga „žingsnis po žingsnio“. Guidde naudotis paprasta – aprašėm eigos seką tinklaraštyje.

Gamma App – skaidrių kūrimui

Gamma.app įrankis pasitelkia dirbtinį intelektą, kad padėtų kurti estetiškai patrauklias ir funkcionalias skaidres. Įrankis skirtas visiems, kurie nori efektyviai ir greitai paruošti pristatymus, tačiau neturi laiko gilintis į sudėtingus dizaino principus. Gamma.app puikiai tinka verslo profesionalams, kūrybininkams ir mokytojams, kurie nori kurti aiškias, vizualiai patrauklias skaidres paprasčiau.

Su Gamma App galima nustatyti automatinius dizainius, rinktis iš gausybės šablonų, personalizuoti skaidres, automatiškai apdoroti turinį bei dalintis darbais su komanda. Kurti skaidres su Gamma įrankiu paprasta, tereikia pasirinkti šabloną arba pradėti be jo, įkelti turimus duomenis ir programa pati pradės dėlioti skaidres!

Leave a Reply